Kamēr jūs ņemat vērā šos ieteikumus un padomus, ir svarīgi atcerēties, ka mūsu norādītie sniedzamības dati ir tikai orientējoši un ir iegūti no WLTP testēšanas konkrētos apstākļos mērenā temperatūrā. Reālos apstākļos elektriskā sniedzamība parasti atšķiras dažādu faktoru dēļ - tiem var būt pozitīva vai negatīva ietekme.

Trīs faktori, kas būtiski ietekmē sniedzamību

Faktoru, kas ietekmē elektriskā transportlīdzekļa sniedzamību, ir daudz. Piemēram, jūsu braukšanas stils; veiktā brauciena profils; satiksmes apstākļi; vides ietekme, piemēram, temperatūra un laikapstākļi; transportlīdzekļa stāvoklis; uzstādītie aksesuāri; kravas svars un palīgsistēmu, piemēram, gaisa kondicioniera un apsildes, izmantošana.

Šeit mēs koncentrējamies uz trim lielākajiem faktoriem, proti, klimata kontroli, āra temperatūru un braukšanas profiliem. Lai vai kā, plānošana un ekonomiska braukšanas stila piekopšana visvairāk ietekmēs sniedzamību.

Kā āra temperatūra ietekmē sniedzamību?

Škoda Enyaq iV akumulatora ķīmiskā uzbūve ir tāda, ka tas ir visefektīvākais, ja āra temperatūra ir aptuveni 20°C. Tas ir tāpēc, ka akumulators vislabāk darbojas tā optimālajā temperatūras diapazonā (no 20°C līdz 30°C), savukārt pie zemākas vai augstākas āra temperatūras ir nepieciešams vairāk enerģijas, lai akumulators sasniegtu optimālo kondīciju. Tāpēc, kad ārā ir pārāk karsts vai auksts, jūs pamanīsit ietekmi uz nobraukuma sniedzamību.

Turklāt jūs, visticamāk, izmantosit tādas funkcijas kā logu atkausēšana, apsilde un sēdekļu apsildīšana aukstā laikā vai gaisa kondicionēšanu, kad ārā ir karsts. Atšķirībā no automašīnām ar iekšdedzes dzinēju, kas izmanto dzinēja zaudēto siltumenerģiju, lai sildītu automašīnu, visa enerģija nāk no akumulatora. Tāpēc jūs pamanīsit, ka jūsu elektroauto ziemas mēnešos nodrošina mazāku nobraukuma sniedzamnību. Apskatiet mūsu kalkulatoru (atradīsiet to zemāk) lai redzētu, kā āra temperatūra var ietekmēt jūsu sniedzamību.

Kā apsilde un gaisa kondicionēšana ietekmē sniedzamību?

Lielākajai daļai automašīnu palīgsistēmu ir nepieciešama elektrība no akumulatora, savukārt apsilde un gaisa kondicionēšana patērē visvairāk enerģijas elektriskajā transportlīdzeklī. Ja vien iespējams, mēģiniet ierobežot pārmērīgu sildīšanu vai dzesēšanu - jo augstāki iestatījumi, jo vairāk akumulatora enerģijas tiek patērēts.

Kā dažādi braukšanas profili ietekmē sniedzamību?

Tāpat kā parastajām automašīnām ar iekšdedzes dzinēju, braukšanas veids (piemēram, braukšana pa šoseju vai pilsētu) ietekmē enerģijas patēriņu un līdz ar to arī darbības sniedzamību. Atšķirībā no iekšdedzes automašīnas, kas parasti ir visefektīvākā pie nemainīga ātruma ar retāku paātrinājumu, piemēram, uz automaģistrālēm, elektriskais automobilis ir vismazāk efektīvs ir pie lielāka ātruma, kas tiek sasniegts uz šāda veida ceļiem. Tas ir tāpēc, ka automašīnas aerodinamiskā pretestība pie liela ātruma kļūst proporcionāli daudz lielāka, kas nozīmē, ka nepieciešams vairāk enerģijas. Tas, kā arī tas, ka ir mazāk iespēju atgūt enerģiju, bremzējot, būtiski ietekmē sniedzamību.

Un otrādi - braukšana pilsētā ar mazāku ātrumu un lielāku iespēju atgūt enerģiju ar biežāku bremzēšanu un ripināšanos palīdz palielināt sniedzamību. Tomēr, ja veicat vairākus īsus braucienus pilsētā bez priekšapsildes vai iepriekšējas gaisa kondicionēšanas, tas var rezultēties mazākā sniedzamībā nekā, braucot ilgāku laiku vienmērīgā ātrumā. Ja elektromotors ir neaktīvs, stāvot satiksmes sastrēgumos vai stāvvietā, enerģijas zudums ir ļoti neliels. Taču, kā mēs jau redzējām iepriekš, āra temperatūra un palīgsistēmu izmantošana ietekmēs sniedzamību pat tad, ja stāvat.

Plānojiet iepriekš, lai maksimāli palielinātu sniedzamību; izvēlieties efektīvu braukšanas stilu un izmantojiet sniedzamības kalkulatoru (atradīsiet to zemāk) lai aprēķinātu attālumu un uzlādi.

Ļaujiet automašīnai iepazīt sniedzamību

Pirmoreiz saņemot savu jauno elektrisko Škoda, nebrīnieties par sniedzamības rādījumiem, kas atšķiras no tiem, ko jūs gaidāt, pat pie pilnībā uzlādēta akumulatora. Tas ir tāpēc, ka automašīnai ir "jāiepazīst" jūsu braukšanas paradumi, pirms tā var aprēķināt precīzāku iespējamo nobraukumu.

Kā Enyaq iV aprēķina sniedzamību?

Škoda Enyaq iV izmanto intuitīvu sistēmu, lai aprēķinātu jūsu nobraukuma sniedzamību. To ietekmē iepriekšējo braucienu enerģijas patēriņš, ilgs stāvēšanas laik, un citi iepriekš minētie faktori, kas ietekmē sniedzamību.

Tā kā jaunajai automašīnai nav nobraukuma, tai nav datu par tā jaunā īpašnieka braukšanas stilu, mēs iesakām nobraukt vismaz 500 kilometrus ikdienas maršrutos, lai automašīna varētu iepazīt braukšanas profilu un sniegt reālistiskāku aprēķinu.

Kā es varu pārrēķināt savu sniedzamību?

Automašīna vienmēr pārrēķina sniedzamību, balstoties uz iepriekšējiem braukšanas datiem. Mēs iesakām ikdienas maršrutos nobraukt vismaz 500 kilometrus, lai automašīnas sistēma savāktu pietiekami daudz datu precīzākai aprēķiniem. Pārrēķinu automātiski var veikt tikai jūsu automašīnas sistēma.

Palieliniet savu sniedzamību

Atkarībā no apstākļiem ir veidi, kā palielināt sniedzamību, ko varat sasniegt ar savu elektrisko Škoda. Apskatiet šos noderīgos padomus un ieteikumus, kā maksimāli palielināt sniedzamību.

Izvēlieties augstāku rekuperācijas līmeni

Elektriskā Škoda var atgūt kinētisko enerģiju, ko rada bremzēšana un ripošana, un pārvērst to elektroenerģijā, kas tiek novirzīta atpakaļ akumulatorā. To sauc par rekuperāciju. Rekuperācijas līmeni var izvēlēties automātiski vai manuāli. Automātiskajā režīmā automašīna izlemj, kad un kā atgūt enerģiju, analizējot katru situāciju. Manuālajā režīmā varat izvēlēties vienu no trīs rekuperācijas līmeņiem, izmantojot lāpstiņas stūres aizmugurē. Izvēloties augstāku līmeni, palielināsies rekuperācijas intensitāte, atgūstot vairāk enerģijas un tādējādi palielinot sniedzamību.

Režīmu “Efektivitāte” vai “Sniedzamība” izvēle

Škoda Enyaq iV ir ekonomisks braukšanas režīms, kas palīdz maksimāli palielināt sniedzamību. Režīms “Efektivitāte” maina piedziņas, transmisijas, gaisa kondicionēšanas, kruīza kontroles vai adaptīvās kruīzkontroles (papildaprīkojums) iestatījumus, kas palīdz palielināt sniedzamību.

Noteiktos apstākļos, piemēram, kad akumulatora līmenis ir ļoti zems, iespējams, vēlēsities aktivizēt režīmu “Sniedzamība”. Šajā režīmā automašīna izslēdz visas komforta funkcijas (piemēram, apsildi, gaisa kondicionētāju un sēdekļu apsildi), samazina jaudu un ierobežo maksimālo ātrumu, lai maksimāli palielinātu sniedzamību.

Ierobežojiet apsildi un gaisa kondicionēšanu

Salona apsilde un gaisa kondicionēšana ir īpaši kāras uz enerģiju. Ierobežojot vai izslēdzot šīs sistēmas, jūs varat ievērojami uzlabot sniedzamību. Padoms: apsildāmi sēdekļi un apsildāma stūre patērē mazāk enerģijas nekā salona apsildes sistēma. Iespējams, aukstās dienās pietiek tikai ar to, lai justos ērti.

Uzlādē savu automašīnu

Vienkāršas Enyaq iV pamācības

Neatkarīgi no tā, vai esat jaunais īpašnieks vai vēl tikai lemjat par to, vai Enyaq iV ir jums piemērots, apskatiet mūsu īsās, viegli skatāmās iepazīšanās filmas.
 

IEPAZĪSTIET ENYAQ iV

Uzlādējiet savu auto

Uzziniet visu, kas jums jāzina par elektriskās Škoda uzlādi.

 

UZLĀDE MĀJĀS

PUBLIKSĀ UZLĀDE

Elektrificēšanās priekšrocības

No energoefektivitātes līdz zemām emisijām elektriskajām un uzlādējamām hibrīda automašīnām ir daudz priekšrocību.
 

IEGUVUMI

BUJ