ŠKODA 2021. GADA REZULĀTI LATVIJĀ

27. ledna 2022

Latvijas tirgum pērn Škoda piegādājusi visvairāk jaunu elektroauto.

Pērn Škoda kopā Latvijā reģistrējusi 1883 auto, nostiprinot otro pozīciju starp pārdotākajiem vieglajiem pasažieru automobiļiem un uzrādot tirgus daļu 13,1%. Populārāko Škoda modeļu TOP3 pērn veidoja Octavia, Kodiaq un Karoq. Vienlaikus, ņemot vērā Latvijā pieaugošo pieprasījumu pēc elektroauto, Škoda Enyaq iV Latvijā debitēja 2021. gada maijā un kļuva par visvairāk pārdotāko jauno elektroauto.

Škoda – iecienīts zīmols Latvijas auto tirgū

Populārākais modelis Škoda klāstā ir Octavia, kas 2020. gada nogalē tika atzīta par Latvijas Gada auto un pērn piegādāta 614 klientiem. 2021. gadā krosovers Kodiaq ar 366 piegādātām vienībām ir otrs populārākais Škoda modelis produktu portfelī. Trešajā vietā ar 237 reģistrācijām ierindojas Škoda Karoq, kas jau 2022. gadā pārsteigs ar jaunumiem modeļa atjauninājumos. Škoda Kamiq pērn izvēlējās 189 klientu, Scala 143, Superb 140, un mazās klases Fabia 101 jaunu lietotāju Latvijā. Arī šogad Škoda turpina attīstību – saviem klientiem tiks piedāvāti vairāku modeļu atjauninājumi un pēc pāris dienām pasaules pirmizrādi tiešsaistē piedzīvos Škoda Enyaq Coupe iV.

Elektroauto segmenta potenciāls nākotnē turpinās saglabāties augsts – Škoda Enyaq iV Latvijā ieradās 2021. gada maijā un līdz gada beigām kopumā tika piegādāti 93 auto, kas nodrošināja šim modelim kļūt par pārdotāko jauno elektroauto Latvijā.

“Škoda Enyaq iV ierašanās Latvijā uzreiz pievērsa milzu uzmanību, jo sadarbībā ar Škoda Auto Pasaules čempionāta hokejā rīkotājiem un viesiem nodrošinājām mobilitāti un vienlaikus iespēju iepazīt šo jauno modeli. Šis bija pirmais gads, kad Škoda nodrošināja čempionāta rīkotājus ar pilnīgi elektriskiem auto. 2021. gada čempionāts Rīgā parādīja Latvijai un visai pasaulei, ka šāda veida pasākumu organizēšanā ir iespējams izmantot elektroauto, ņemot vērā visas priekšrocības, ko sniedz pārvietošanās ar videi draudzīgu auto,” saka Māris Jansons, “Auto 100” filiāles vadītājs Latvijā.

Turpinot Škoda izplatītāju tīkla attīstību, 2021. gada augustā Daugavpilī tika atklāts jauns Škoda dīlercentrs “Auto Welle” kas nodrošina Škoda produktu tuvāku pieejamību Latgales reģionā. Jaunais dīlercentrs ir aprīkots ar modernākajiem digitālajiem tirdzniecības instrumentiem, kas sniedz iespēju klientam plašāk iepazīties ar Škoda produktu priekšrocībām un aprīkojuma iespējām pat automašīnai neatrodoties uz vietas salonā. Škoda dīleris nodrošina kvalitatīvu, ātru un pieejamu Škoda servisu gan garantijas, gan pēcgarantijas laikā, ievērojot visaugstākos klientu apkalpošanas un tehnoloģiskos standartus. SIA “Auto Welle” jau vairākus gadus ir autorizēts Škoda servisa partneris reģionā un šīs veiksmīgās sadarbības turpinājums ir pievienošanās dīleru tīklam.

Škoda jaunumi 2022. gadā

Jaunā Škoda Fabia
Ceturtās paaudzes Fabia turpina ekstraordināro Škoda veiksmes stāstu, piedāvājot visu, kas nepieciešams, un vēl nedaudz vairāk. Pasaulē prezentēta pērnā gada vidū, Jaunā Škoda Fabia jau ir ieradusies Latvijā. Tas ir mazākais Škoda zīmola modelis, kas pieejams Škoda klāstā un tā sākuma cena ir no 14 500 EUR. Jaunā Fabia ir pieejama Active, Ambition un Elegance aprīkojuma līmeņos, ko ir iespējams papildus aprīkot ar komforta un drošības funkcijām, kā arī izvēlēties kādu no Colour Concept krāsojuma variantiem.

Škoda Karoq - Svaigs dizains, uzlabota aerodinamika un ilgtspējīgi materiāli interjerā
Platāks sešstūra formas Škoda radiatora režģis, slaidāki priekšējie un aizmugurējie lukturi, kā arī aerodinamiski optimizēti vieglmetāla diski ar melnām Aero uzlikām veido svaigas galvenās vizuālās iezīmes. Jaunie diski, uzlikas aizmugurējā stikla sānos un jauns aizmugurējais spoileris uzlabo automašīnas aerodinamiku un vienlaikus samazina CO2 izmešus. Interjers papildināts ar jaunu apdari, un papildaprīkojumā ir iespējams izvēlēties apdari no ilgtspējīgiem materiāliem. Jaunās tehnoloģijas – LED Matrix priekšējie lukturi un paplašinātās asistentu sistēmas arī debitē piedāvājuma klāstā.

Škoda Enyaq Coupe iV
Galvenās izmaiņas ieviestas virsbūvē, sākot no B statnes uz aizmugurējo daļu. Tieši šajā daļā Enyaq Coupe iV jumta līnija sāk viegli nolaisties, piešķirot automašīnai četru durvju kupejas formu. Elegantais jumta līnijas slīpums nemanāmi noslēdzas bagāžas nodalījuma vākā, virs kura atrodas izteiksmīgs spoileris. Enyaq Coupe iV var lepoties ar izcilu gaisa pretestības koeficientu cd = 0,234, kas ir labākais rādītājs savā segmentā. Aerodinamisko rādītāju uzlabojums lielākoties panākts ar jaunas formas aizmugurējo daļu un neuzkrītošo spoileri uz bagāžas nodalījuma vāka augšējās malas.
Enyaq Coupe iV iespējams arī aprīkota ar pārsteidzošo Crystal Face radiatora režģi, kuru izgaismo 131 LED diodes. Enyaq Coupe iV klientiem būs pieejamas konfigurācijas ar aizmugurējo riteņu piedziņu vai pilnpiedziņu, bet elektromotoru jaudas būs no 132 līdz 220 kW. Interjerā būs pieejami ekoloģiski materiāli, un elegantā kupeja būs maksimāli praktiska līdzīgi konvencionālajam SUV modelim. Tiek solīts, ka bagāžas nodalījuma tilpums sasniegtu 570 litrus.

Jaunākās Ziņas