KODIAQ RS uzstāda rekordu Nirburgringā

20. června 2018
Pasaules izaicinošākā sacīkšu trase. ŠKODA aizveda savu jauno septiņvietīgo krosoveru uz šo leģendāro vietu ar mērķi uzstādīt trases rekordu.

Nirburgringa. Nordšleife. Zaļā elle. Pasaules izaicinošākā sacīkšu trase. ŠKODA aizveda savu jauno septiņvietīgo krosoveru uz šo leģendāro vietu ar mērķi uzstādīt trases rekordu.

ŠKODA KODIAQ RS, ŠKODA krosovera sērijveida versija devās uz Vācijas rietumiem ar mērķi iekarot gandrīz 21 kilometru garo leģendāro sacīkšu trasi. Tā kā automašīna vēl tikai piedzīvos savu pasaules debiju, tās dizaina detaļas tika nomaskētas, kuru rotāja uzraksti angļu valodā “ŠKODA rekorda diena” – lai pilnīgi visiem būtu skaidrs, kāpēc automašīna atrodas Nirburgringā. Nordšleifē parasti tiek testētas sporta un “supersport” kategorijas automašīnas, izveicīgi hečbeki un automašīnas ar dažādiem īpašiem uzlabojumiem. Kāpēc gan nedot iespēju krosoveram izbraukt pa leģendāro trasi? Izklausās pēc trakas idejas un ŠKODA nolēma to realizēt.

Lai sasniegtu maksimāli ātrāko iespējamo laiku, ŠKODA komanda izdarīja visu, lai nepieļautu nejaušības. Veiklai automašīnai nepieciešams veikls vadītājs, tāpēc pie šī sportiskā krosovera stūres kāpa sieviete – patiesa Nirburgringas tradīciju glabātāja. Tikai daži cilvēki var lepoties ar tik padziļinātām zināšanām par šo trasi, kā autosportiste Sabīne Šmita, līdz šim vienīgā sieviete, kas uzvarējusi Nirburgringas 24 stundu sacīkstēs un kopumā ar dažāda veida automašīnām paveikusi vairāk nekā 30 000 apļu šajā trasē.

“Nordšleifei ir tik daudz stāstu. Tā ir pārsteidzoša sacīkšu trase. Visi par to ir dzirdējuši. Tā ir tik slavena. Tik daudz dramatisku notikumu tajā ir piedzīvots – gan pozitīvu, gan negatīvu. Braukt šeit ar auto ir lieliski. Jūs cīnāties ar trasi un laikapstākļiem. Dažreiz tie ir saulaini, bet jau pēc 5 kilometriem mūs sagaida spēcīgas lietusgāzes. Esmu pat braukusi šeit pa sniegu. Trase ir ārkārtīgi gara un neparedzama. Tas ir īsts izaicinājums,” stāsta Šmita, aprakstot trasi.

Septiņvietīgais pilnpiedziņas krosovers nav aprīkots ar papildu īpaši šim rekorda mēģinājuma braucienam paredzētiem inženiertehniskajiem risinājumiem. Tā ir precīzi tāda pati versija, kas tiks atklāta oktobrī, kad sāksies arī šīs modifikācijas pārdošana. “Automašīna izskatās sportiski, un arī braukšana ar to ir sportiska. Es nedomāju, ka septiņvietīgs krosovers var būt tik viegli vadāms, īpaši tik prasīgā trasē kā Nordšleife, tomēr automašīna mani patīkami pārsteidza. Tā mani apbūra. Šī ir auto ražošanas versija, un mēs neko tajā nemainījām. Domāju, ka, ja mēs pārspēsim trases rekordu, ir svarīgi, lai tā būtu automašīna, ko iespējams iegādāties. Citādāk tam nav nekādas jēgas. Es vēlos parādīt cilvēkiem, cik sportisku auto viņi var iegādāties,” skaidro Sabīne Šmita, stāstot par KODIAQ RS priekšrocībām.

Automašīnas kvalitāti apliecina Františeks Drabeks, kurš, būdams ražošanas līnijas vadītājs, zina katru rekorda braucienam sagatavotās ŠKODA KODIAQ RS centimetru. Františeks Drabeks sēdēs blakus Sabīnei Šmitai, jo nav neviena cita, kas būtu labāk piemērots priekšējā pasažiera lomai šajā rekorda uzstādīšanas mēģinājumā.

“RS nozīmē rally sport (rallija sports) un atspoguļo ŠKODA zīmola autosporta vēsturi. Aktīva dzīvesveida piekritēji iemīlēs KODIAQ RS. Viena un tā pati automašīna ļaus viņiem droši ceļot kopā ar ģimeni un arī braukt pa sacīkšu trasi kā šī,” īsumā raksturojot automašīnu, stāsta Drabeks.

“Nordšleife ir sarežģītākā sacīkšu trase pasaulē. Ir jāpieliek tik daudz pūļu, lai automašīna šeit uzrādītu labu rezultātu. Inženieri ir paveikuši pārsteidzoši labu darbu, liekot sērijveida automašīnai braukt tik ātri pa trasi. Jau no paša sākuma jutos ārkārtīgi ērti, ko es nebiju gaidījusi,” pirms sava rekorda brauciena atklāj Šmita. “Izstrādājot KODIAQ RS, tas tika testēts vairākās trasēs Eiropā. Tāpēc es neuztraucos,” piebilst Drabeks, izrādot savu neviltoto pārliecību par automašīnu.

Vieta, kas liek ikviena motorizēto transportlīdzekļu fanātiķa sirdij sisties straujāk, sagaidīja Sabīni Šmitu, Františeku Drabeku un ŠKODA KODIAQ RS ar laikapstākļiem, kas nav ierasti Nordšleifei – visu dienu skaidrs un saulains laiks.

Aptuveni divos pēcpusdienā bija pienācis laiks iedarbināt ŠKODA KODIAQ sirdi – jauno 2.0 BiTDI dzinēju ar 176 kW jeb 239 ZS jaudu, un Dynamic Sound Boost sistēmu, kas paspilgtina dzinēja rēcienu – gatavojoties cīņai par Nordšleifes rekordu.

Uz Nordšleifes starta līnijas, kur parasti sākas asu izjūtu cienītāju ceļš pa trasi – kad tie atbrauc uz trasi un samaksā par braukšanu pa to – bieži vien pārveidotās un pielāgotās automašīnās – stāv unikālā ŠKODA KODIAQ krosovera RS versija ar Sabīni Šmitu pie stūres un Františeku Drabeku priekšējā pasažiera krēslā. Divās rindās aiz viņiem vēl ir piecas sēdvietas.

“Mans stils? Es vienmēr cenšos būt cik vien iespējams ātra,” smaidot savu plānu atklāj Šmita. “Kāpēc ne? Man patīk izdarīt vairāk,” viņa skaidro atbildot uz jautājumu, kāpēc ir piekritusi sēsties pie stūres rekorda uzstādīšanas mēģinājumā. “Plāns – kā uzstādīt rekordu? Pilnu gāzi grīdā un palikt trasē,” smaidot viņa papildina savu stāstu par rekorda uzstādīšanu. “Bremzēt vajag cik vien iespējams vēlu pirms līkuma, un paātrināties cik vien drīz iespējams pēc tā,” jau nedaudz nopietnāk piebilst braucēja.

Sabīne Šmita ieslēdz sporta režīmu, no dzinēja pārsega tiek pacelts starta karogs, un ŠKODA KODIAQ RS sāk cilpot pa trasi. Sabīnei Šmitai nenāk ne prātā saudzēt automašīnu. Viņa brauc ar pilnībā izspiestu akseleratora pedāli, bremzējot tikai pēdējā brīdī. Viņa brauc pa ideālu ģeometrisku līniju, izbraucot līkumus, kas ļauj nezaudēt ātrumu. KODIAQ RS viegli stūrē, brauc augšup un lejā slīpumos. Starta finiša taisnē visa uzmanība tiek pievērsta taimerim, kurā krājas sekundes.

Sabīne Šmita pārliecinoši izbrauc ar auto caur sarežģītajām leģendārās trases sekcijām lielā ātrumā. KODIAQ RS traucas pa Fuchsröhre lapsas alu, Schwedenkreuz zviedru krustu, Laudas Corner Laudas līkumu un leģendāro Karussel karuseli. Sportiskais krosovers tiešām ir atlētisks. Tikmēr pie stūres Sabīne Šmita pilnībā izmanto tās spējas, sacenšoties ar laiku. Baltā kamuflāžā tērptais septiņvietīgais krosovers lido pa trasi finiša virzienā. Tas paveras skatam taisnes sākumā. Skatītāji izmisīgi vēlas uzzināt, vai tas uzstādīs rekordu. Visbeidzot, tieši tāpēc KODIAQ RS šeit ir ieradies.

Pie finiša līnijas nepacietīgi gaida komanda, kas gaida KODIAQ RS parādīšanos. Veroties horizontā un pamīšus taimerī, spriedze pieaug. Beidzot! Pie apvāršņa parādās krosovers un strauji tuvojas. Automašīna aizšaujas garām līnijai ar ievērojami lielāku ātrumu par 200 km/h.

Rūtainais karogs signalizē par apļa beigām. Visu komandas biedru skatieni spontāni seko automašīnai, kas palido garām. Tad viņi paskatās uz taimeri. Tā rādījums apstājies pie 9 minūtēm, 29 sekundēm un 84 sekundes simtdaļām. ŠKODA KODIAQ RS ir uzstādījis rekordu! Tas ir ātrākais septiņvietīgais krosovers Nordšleifes trasē!

“Tas tik bija piedzīvojums,” smaida Sabīne Šmita. “Tas bija ātri,” atzina Drabeks. “Automašīna bija pārsteidzoši stabila, bremzes strādāja perfekti. Mums gāja jautri,” piebilda vadītāja. “Es jutos droši visa brauciena garumā,” stāsta Drabeks, dziedot viņai slavas dziesmas. “Es tā ceru,” smejas Šmita.

Jaunais ŠKODA krosovers šajā leģendārajā trasē ir izcili piepildījis uz sevi liktās cerības, pierādot savu sportisko raksturu un parādot, ka ir virkne iemeslu gaidīt ŠKODA KODIAQ RS atklāšanu rudenī.

Jaunākās Ziņas