This page is a supplementary page of the opening page. Click the button to get back.
Visas detaļas, kuras jūs meklējāt

ŠKODA KODIAQ SPECIFIKĀCIJAS

Automašīnas izmēri

Drošība

Ātruma ierobežotājs

Kā tas noprotams no nosaukuma, šī funkcija ierobežo maksimālo automašīnas braukšanas ātrumu. Vadītājs var iestatīt maksimālo braukšanas ātrumu no 30 līdz 210 km/h un braukt, neraizējoties. Pretēji kruīza kontrolei, kas uztur noteiktu braukšanas ātrumu, ātruma ierobežotājs neļauj pārkāpt iepriekš iestatītu ātrumu. Drošības apsvērumu dēļ šī funkcija tiek uz laiku apturēta, pilnībā nospiežot akseleratora pedāli.

Citi drošības risinājumi

ŠKODA KODIAQ sniedz drošību bez kompromisiem. Sekojošas drošības sistēmas ir pieejamas standartaprīkojumā:


ABS novērš riteņu bloķēšanos avārijas bremzēšanas gadījumā, vai bremzējot uz slidenas virsmas.

> Palielinot bremžu spiedienu, bremzēšanas asistents palīdz vadītājam situācijās, kad nepieciešama avārijas bremzēšana. Tas var ievērojami samazināt bremzēšanas ceļu.

MSR pretdarbojas piedziņas riteņu bloķēšanai, kas rodas, kad vadītājs samazina ātrumu uz gluda ceļa.

ASR nodrošina vieglu gaitas uzsākšanu un paātrinājumu bez riteņu izspolēšanas uz slidenas virsmas.

EDL uzlabo paātrinājumu vai braukšanu kalnā nepietiekamas saķeres apstākļos zem kādas no piedziņas riteņiem.

XDS+ palīdz vadītājam veikt straujus pagriezienus un nodrošina neitrālu automašīnas reakciju līkumos. Sistēmas elektronika simulē pašbloķējošos diferenciāli, uzlabojot saķeri un braukšanas dinamiku straujos līkumos. Rezultātā automašīna pārliecinošāk izbrauc līkumus.

> Elektroniska vai tieša riepu spiediena kontrole vienmēr informē vadītāju par spiedienu riepās.

> Papildaprīkojumā pieejamā kontrole braukšanas uzsākšanai slīpumā palīdz droši uzsākt kustību slīpumā. Sistēma aktivizējas slīpumā, kas lielāks vai vienāds ar pieciem procentiem un nodrošina vieglu un drošu kustības uzsākšanu bez vajadzības izmantot stāvbremzi. Sistēma novērš automašīnas ripošanu uz aizmuguri vai nekustīgumu.

> Mirgojošas bremžu gaismas samazina sadursmes no aizmugures risku, īpaši tuvojoties sastrēgumam uz lielceļa vai pēkšņas bremzēšanas gadījumā.

Piedziņa

Četru riteņu piedziņa

ŠKODA KODIAQ ir pieejams versijās ar jaunākās paaudzes inovatīvo elektroniski vadāmo daudzdisku sajūgu. Versijām ar (2.0 TSI/140 kW, 2.0 TDI/110 kW and 2.0 TDI/140 kW) dzinējiem pieejama progresīvā visu riteņu piedziņa, kas grantē optimālu braukšanas dinamiku, augstākā līmeņa aktīvo drošību un ekonomisku degvielas patēriņu.

Griezes momenta sadalījums visiem četriem riteņiem notiek automātiski atkarībā no braukšanas apstākļiem. Ideālu griezes momentu aizmugurējam tiltam aprēķina vadības bloks. Pielāgojumi tiek veikti, izmantojot mainīgu spiedienu uz sajūga diskiem.

Videi draudzīgas tehnoloģijas

Aktīvo cilindru tehnoloģija (ACT)

ACT nozīmē, ka otrais un trešais cilindri tiek īslaicīgi atslēgti. Divu cilindru režīmā dzinējs darbojas efektīvāk. Atkarībā no braukšanas stila tehnoloģija var samazināt degvielas patēriņu par vairāk nekā 0,5 l/100 km. ACT tiek aktivizēta pie dzinēja apgriezieniem no 1 400 līdz 4 000, un griezes momentu no 25 līdz 100 Nm, pie ātruma līdz 130 km/h.

Start-Stop sistēma

Start-Stop sistēmas ideja ir izslēgt dzinēju ikreiz, kad tā darbība nav nepieciešama, kas ir īpaši praktiski pilsētas satiksmē, kur iespējams ievērojami samazināt degvielas patēriņu. Start-Stop sistēma tiek aktivizēta automātiski, iedarbinot dzinēju, un to var manuāli atslēgt jebkurā brīdī.

Bremžu enerģijas atjaunošana

Kas notiek kad tiek atjaunota enerģija? Kinētiskā enerģija tiek pārvērsta izmantojamā elektrībā, kas tiek uzglabāta akumulatorā vai elektroniskajās sistēmās. Dzinējam bremzējot, ģenerators piegādā elektrību iekārtām un uzlādē akumulatoru. Tas taupa degvielu, kas citādāk tiktu izmantota papildus šo darbību veikšanai.

Eco režīms (braukšanas režīmu izvēle)

Viens no režīmiem braukšanas režīmu izvēles sistēmā ir Eco – tas ir videi draudzīgs režīms, kas padara ekonomisku braukšanu par prioritāti. Īpaša Eco režīma iezīme ir brīvgaitas režīms, automašīnās, kas aprīkotas ar DSG pārnesumkārbu. Brīvgaitas režīms tiek izmantots tad, kad jūs braucat, nespiežot akseleratora pedāli.

Pārnesuma rekomendācija

Pareizā pārnesuma izvēle palīdz taupīt degvielu un uzlabo braukšanas komfortu. Zemāks dzinēja ātrums nozīmē zemāku degvielas patēriņu un klusāku dzinēja darbību. Simbols displeja augšējā labajā stūrī vai nu apstiprina, ka konkrētajā brīdī izvēlētais pārnesums ir pareizais, vai arī iesaka pārslēgties uz augšu vai uz leju citā pārnesumā.